Неформальна освіта + цифрові бейджі = молодіжне підприємництво?

Open Badges Відкриті цифрові бейджі Кращий Інтернет Молодіжна робота Рада Європи

Центр кращого Інтернету став партнером проекту “Підприємництво: міст для майбутнього”, що фінансується в рамках напрямку KA1 програми Еразмус+ Європейського Союзу.

Партнерство з організаціями з 14 країн дало можливість взяти участь у семінарі у м. Брежице (Словенія) та представити досвід використання відкритих цифрових бейджів в Україні на прикладі визнання внеску освітян, молодіжних працівників, бібліотекарів та всіх зацікавлених осіб у проведення Дня безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Представники Центру кращого Інтернету та Державного інституту сімейної та молодіжної політики протягом 7 днів семінару вивчали практики використання відкритих цифрових бейджів для визнання та підтвердження неформальної освіти та працевлаштування молоді у Вірменії, Грузії, Іспанії, Литві, Молдові, Нідерландах, Німеччині, Португалії, Словенії, Сербії, Швеції, Україні.

Всі презентовані практики умовно можна об’єднати у дві групи: розвиток навичок підприємництва серед молоді та визнання  результатів освіти через використання відкритих цифрових бейджів.

Так, цікавим для впровадження є досвід використання відкритих цифрових бейджів у програмах Навички лідера та (Цифрове) розв’язання проблем, що реалізують у Нідерландах.

Використання відкритих цифрових бейджів у вищій освіті для підтвердження та визнання неформального навчання студентів презентували представники  Каунаського технологічного університету (Литва). Зокрема, вони зазначили, що опис отриманих бейджів та згенерований сертифікат є офіційним додатком до диплома випускника вишу.

Програма «Суб’єкт, а не об’єкт: проектний менеджмент для біженців у Тюрингії» (Німеччина) дає можливість біженцям та мігрантам розробляти та впроваджувати громадські проекти та ініціативи.

Проект  «Y+3E – YOUTH EMPOWERMENT THROUGH ENTREPRENEURSHIP AND EDUCATION» (Німеччина) спрямований на  розширення можливостей молоді шляхом розвитку  підприємницьких компетенцій, які покращать їх працевлаштування та ринкову вартість, через неформальну освіту.

Організація TiPovej! (Словенія) представила досвід використання Business Model Canvas для розвитку навичок підприємництва серед молоді. Зокрема, ця модель може використовуватись як для того, щоб розпочати власну бізнесову справу, так і для того, щоб спланувати зміни та реалізувати соціальний проект.

Крім вивчення досвіду організацій країн-учасниць, семінар передбачав розробку прототипу системи бейджів. Командою з України для розробки прототипу та пілотного впровадження було погоджено спеціалізований курс «Громадянська освіта для молодіжних працівників», що впроваджується Програмою «Молодіжний працівник».   Нагадаємо, що програму «Молодіжний працівник» в Україні реалізують Міністерство молоді та спорту України спільно з Програмою розвитку ООН, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики та ГО “Молодіжна платформа”. Розроблений прототип системи бейджів для спеціалізованого курсу «Громадянська освіта для молодіжних працівників» буде представлений організаторам та тренерам курсу для подальших змін та пілотного впровадження.

Зазначимо, що семінар “Підприємництво: міст для майбутнього” проходив у Молодіжному центрі м.Брежице (Словенія). У 2012 році Центр здобув Знак якості Ради Європи для молодіжних центрів. Детальніше про Центр можна дізнатися з нашого інтерв’ю з координатором молодіжних програм.

Проект “Підприємництво: міст для майбутнього” фінансується в рамках напрямку KA1 програми Еразмус+ Європейського Союзу. Партнером з України є Центр кращого Інтернету.