“Сучасні заклади освіти” та сучасні освітні ресурси з онлайнової безпеки дітей

Insafe День безпечного Інтернету Діти онлайн Кібербезпека Кращий Інтернет Ресурси для вчителів

15 березня 2019 року Центр кращого Інтернету презентував для освітян з різних областей України посібники для вчителів та підлітків the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) під час роботи науково-практичної конференції «Створення інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти України». Конференція відбулась у м.Київ в рамках Десятої міжнародної виставка «Сучасні заклади освіти» (14-16 березня 2019 року).

 

Переклад та адаптацію посібників the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) від Insafe ініціював Центр кращого Інтернету в рамках Меморандуму з EUN. Переклад посібника українською мовою здійснено OSCE Project Co-ordinator in Ukraine у межах проекту «Удосконалення юридичної освіти і освіти з прав людини», що впроваджується спільно з Міністерством освіти і науки України.

Під час своєї презентації Олена Черних презентувала Європейську стратегію для кращого Інтернету для дітей, що опублікована у 2012 році Європейською комісією з метою надати дітям цифрові навички й інструменти, розкрити потенціал Інтернету для інтерактивного, творчого та освітнього змісту.  У своєму виступі вона презентувала українською мовою посібники для вчителів та для підлітків the Web We Wan (Інтернет, який ми хочемо).

“Запропоновані 18 завдань допоможуть підліткам перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі як під час уроків, так і у позакласній діяльності. Так, наприклад тема «Ваші права та обов’язки в Інтернеті» можу бути розглянута під час уроків з правознавства або Тижня прав людини (до 10 грудня – Дня прав людини). Тема «Конфіденційність  — ваш найдорожчий здобуток» може бути розглянута під час заходів до Дня безпечного Інтернету у закладі освіти чи бібліотеці”, – підкреслює Олена Черних.

Зміст посібників можна безкоштовно копіювати та використовувати для освітніх та інших некомерційних цілей за умови посилання на джерело інформації.

Посібник для підлітків  the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) доступний за посиланням.

Для зручності використання, теми та цілі кожного заходу представлені у докладному покажчику. “Так, наприклад, урок «Вирушаємо за покупками !» дає можливість проаналізувати переваги та недоліки онлайн-шопінгу та дослідити побудову діаграм і графіків на уроці інформатики. Урок «Основні права людини в Інтернеті» дає можливість для обговорення прав та відповідальності під час користування Інтернетом та для дослідження змісту Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів (Рекомендація Комітету Міністрів Ради Європи) до 70-річчя заснування Ради Європи (5 травня 2019 року)“, – зазначають у Центрі кращого Інтернету.

Посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) доступний за посиланням 

Зазначимо, що конференція «Створення інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти України» проведена з метою розкрити актуальні питання стосовно цифровізації освітньої галузі; електронних підручників, електронних засобів управління освітою, безпечного інформаційно-освітнього середовища, інноваційних проектів з питань ІКТ, сучасного технічного забезпечення закладів освіти.

Організаторами конференції виступили  Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

За результатами роботи конференції «Створення інформаційно-освітнього середовища сучасного закладу освіти України» буде видано електронну збірку.