Відбувся навчальний візит до Литви щодо вивчення практик визнання із використанням відкритих цифрових бейджів

Open Badges Відкриті цифрові бейджі Кращий Інтернет Молодіжна робота

2-8 березня 2019 року делегація з України взяла участь у навчальному візиті, який проходив у м. Вільнюс (Литва). Партнером і організатором від України  є Центр кращого Інтернету

Протягом візиту учасники та учасниці з Литви, України, Вірменії, Молдови, Грузії, Ірландії та Фінляндії вивчали практики використання відкритих цифрових бейджів для визнання та підтвердження неформальної освіти й дізнались про:

 

– вивчення програм визнання в контексті середньої школи на прикладі Vilnius Vytautas Magnus Gymnasium;

– використання бейджів для визнання роботи волонтерів в Національній волонтерській програмі у Національному департаменті молоді при Міністерстві соціальних справ і праці;

– запровадження відкритих цифрових бейджів в асоційованих школах UNESCO;

– застосування цифрових бейджів для визнання діяльності молодих журналістів в практиці Eurodesk;

– визнання молодіжної роботи, у програмі  “Active citizens” Британської Ради, на заході у Міністерстві соціальних справ та праці, подія у Facebook;

 

– використання відкритих цифрових бейджів у вищій освіті для підтвердження та визнання неформального навчання студентів на прикладі Каунаського технологічного університету;

– застосування цифрових відзнак проектом Каунас – Європейська столиця культури 2022, під час зустрічі з координаторами культурних ініціатив у TEMPO space.

– ініціативу Cities of Learning під час зустрічі з представниками молодіжних центрів Литви в Молодіжному інформаційному відділі та Молодіжному департаменті при муніципалітеті м.Вільнюс.

Окрім безпосереднього навчання, учасники та учасниці навчального візиту мали можливість познайомитися з історичним та культурним надбанням литовського народу, відвідати старовинні вулиці Вільнюса та республіку митців та романтиків Ужупіс, ознайомитися з модерністською архітектурою міжвоєнного періоду Каунаса, посмакувати національні страви Вірменії, України, Литви та Узбекистану.

В останній день візиту делегати запланували роботу у рамках проекту «Переосмислення визнання» з метою використання набутого досвіду та запровадження практик визнання неформальної освіти в на теренах своєї країни.

Навчальний візит в Литві був організований в рамках проекту «Переосмислення визнання». Проект реалізується за підтримки Програми Erasmus+ Європейського Союзу. Партнерами проекту стали організації-представники 7 країн, серед яких Грузія, Молдова, Литва, Фінляндія, Вірменія, Ірландія та Україна. В Україні проект реалізує Центр кращого Інтернету.

Автор тексту та фото: Вікторія Дрофа