Повага та безпека: моніторинг сайтів закладів освіти в Україні

Діти онлайн Дослідження Права людини Ресурси для вчителів

Дослідження “Повага та безпека: моніторинг сайтів закладів освіти в Україні” спрямоване на  виявлення проблем щодо небезпечного поширення інформації особистого характеру (персональних даних) на сайтах і сторінках у соціальних мережах закладів загальної середньої освіти України.

Дослідження здійснено в партнерстві з ГО „Центр кращого Інтернетуˮ та ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” за підтримки „Counterpart Internationalˮ. Презентація дослідження відбулась під час секції “Дитина онлайн: безпека та захист” на 9-му Українському Форумі з управління Інтернетом (28 вересня 2018 року, Київ).

У межах дослідження протягом травня – липня 2018 року в 24 регіонах України проаналізовано 288 сайтів закладів загальної середньої освіти, 24 сторінки закладів у соціальних мережах, а також відповіді 292 представників закладів освіти й 314 батьків та осіб, які їх замінюють.

Ключові знахідки аналізу сайтів закладів освіти

 

За результатами проведеного аналізу запропоновано заходи, що мають бути вжиті для усунення недоліків з метою захисту безпеки й приватності учнів та учениць закладів освіти, зокрема запропоновано проект Положення про сайт закладу освіти.

Долучитись до спільної роботи над проектом Положення про сайт закладу освіти можна за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1i7Z4UQk2UcgTfISvkIDSISfDKQpPxFvVORi9MZR7XUU/edit?usp=sharing

Якщо Ви бажаєте долучитись до впровадження системних змін щодо захисту дітей та молоді онлайн, будь ласка, пишіть нам на betterinternetcentre@gmail.com