Ресурси Ради Європи для просування безпечного використання цифрових технологій

Діти онлайн Кращий Інтернет Молодіжна робота Права людини Рада Європи Ресурси для вчителів

5 травня – день заснування Ради Європи,  членом якої Україна є з 1995 року.

З цією нагоди Центр кращого Інтернету підготував огляд ресурсів Ради Європи, які можна використовувати для просування безпечного використання цифрових технологій, розвитку та підтримки інформаційно-цифрового суспільства, просування культури та безпеки користування мережею Інтернет.

Українською мовою

КОМПАС – посібник з освіти в сфері прав людини, який містить близько 60 вправ для роботи з молодіжною та дорослою аудиторією за 20 темами, в тому числі тема «Засоби масової інформації».  В цій темі можна знайти інформацію про роль засобів масової інформації, засоби  масової  інформації  та  права  людини, управління Інтернетом і Рада Європи, засоби масової інформації та молодь.

Серед вправ цієї теми можуть бути корисними такі:

 

ЗАКЛАДИНКИ – посібник з протидії мови ненависті через освіту в сфері прав людини

24 вправи з таких тем, як: права людини онлайн, свобода вираження поглядів, інтернет-грамотність, демократія і участь та ін.

Перше заняття можна розпочати вправою “Корені та гілки” (с.108) або «За правами» (стор.96).

Гру «За правами» (яка за принципом дуже схожа на вже знайому гру «Крокодил») можна також використовувати під час літніх канікул у дитячих таборах, бо вона не потребує додаткового обладнання чи довготривалої підготовки.

СКАЖИ СВОЄ СЛОВО – посібник з Переглянутої Європейської хартії про участь молодих людей у місцевому та регіональному житті, який є важливим та значущим інструментом для просування ідеї суспільства, яке краще розуміє і сприймає потреби молоді у всій Європі.

Також він містить 18 вправ, які також можуть бути використані у контексті програм формування безпечної поведінки дітей та молоді для сприяння участі дітей та молоді у прийнятті рішень, що їх стосуються, аналізу потреб дітей та молоді, врахуванню їх думок щодо розробки адвокаційних кампаній.

ПОСІБНИК З ПРАВ ЛЮДИНИ ДЛЯ ІНТЕРНЕТ-КОРИСТУВАЧІВ (Рекомендація CM/REC(2014)6 Комітету міністрів Ради Європи державам-членам щодо посібника з прав людини для інтернет-користувачів)

У ПОСІБНИКУ йдеться про те, що означають права і свободи на практиці в контексті Інтернету, як вони можуть бути реалізовані і як можуть бути захищені. Діти та молодь, як наголошується, мають право на особливий захист і керівництво при роботі в Інтернеті, вони можуть розраховувати на отримання інформації мовою, що відповідає їх віку і підготовку про безпечне використання Інтернету. Діти та молодь мають право на освіту, щоб захистити себе від Інтернет-загроз, та вони повинні бути під особливим захистом від перешкод для свого фізичного, психічного і морального благополуччя, в тому числі від сексуальної експлуатації та наруги в Інтернеті та інших форм кіберзлочинності.

ВІДЕО, яке розкриває зміст всіх розділів Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів можна переглянути тут: ВІДЕО

Англійською, російською та іншими мовами

КОМПАСІТО – посібник з навчання правам людини для дітей: 42 вправи для роботи з дітьми за 13 темами(рос.мовою). Однією з тем є «Засоби масової інформації та Інтернет»

 

 

 

INTERNET LITERACY HANDBOOK – нове переглянуте видання. Вперше цей посібник був опублікований у 2003 році, переглянутий у 2006 та 2009 році у відповідь на стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій. В посібнику можна знайти інформацію про комплексні етичні, соціологічні, культурні проблеми, які з’являються із розвитком ІКТ. Також в посібнику представлені конкретні інструменти, які можуть бути використані для того, щоб відповісти на сучасні виклики та надихнути на використання можливостей Інтернету. В кожній темі можна знайти чек-листи, які допоможуть користувачам скористатися всіма можливостями Інтернету.

We CAN!посібник представляє освітні та комунікаційні підходи та інструменти для розробки контр та альтернативних наративів для мови ненависті.

 

 

Дізнатися більше